Straipsniai, pratimai:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pilates kvėpavimo technika

Partneris SPORTO KLUBAS Egidijus Kučinskis

tel.: 8 601 44679
el. paštas: egidijus@grybo7.lt

Būdami pagrindinėje padėtyje (gulėdami ant nugaros sulenktais keliais) galite geriau suprasti, kontroliuoti ir stebėti kvėpavimo techniką, palaipsniui ją bandykite pritaikyti bet kokiam pratimui.

Rankos plaštaką padėkite ant šonkaulių ir, pirštų galiukais jausdami krūtinkaulį giliai įkvėpkite. Stengiamės nekelti krutinės ir krūtinkaulio, svarbu, kad šonkauliai plėstųsi stumdami plaštakas į šonus ir žemyn (jausmas, lyg pūstųsi nugara). Įsivaizduokime, kad kūno viduje pučiame balioną, kuris didėja į visas puses. Turime pajausti, kaip nugara toje vietoje, kur liečiasi su grindimis, pasunkėja, pasistumia ir išsitempia tuo pačiu metu, kai yra masažuojama.

Kvėpavimo techniką palaipsniui pritaikykite kiekvienam pilates pratimuiIškvėpdami išleidžiame orą nuo plaučių apačios, leidžiame bamba žemės link ir į viršų. Įkvėpdami ir iškvėpdami stenkimės neįsitempti. Keletą kartų atliekame šiuos du žingsnius, nesulaikome kvėpavimo ir truputi jį pailginame. Iš pradžių galime įkvėpti per nosį, o iškvėpti – per burną. Vėliau kvėpuokime vien tik per nosį, nebent ji butų užsikimšusi.

Dabar, kontroliuodami viršutinę zoną, nuleiskime rankas žemiau, pirštų galiukais bambos link, vis dar jausdami šonkaulius, stengdamiesi kiek žemiau pripūsti balioną, kuris tarsi pasiekia dubens dugną. Atsiminkime, kad juosmens zona turi liestis su grindimis ir būti ištiesta, tada jeigu pilvo raumenys yra atpalaiduoti tendencija būtų kelti bamba plečiant pilvą, o tai nėra teisinga. Turėtume, tai kontroliuoti pilvo raumenimis, neleisti jiems pasikelti. Tokiu būdu balionas pūsis į apačią, inkstų ir nugaros link. Iš pradžių padėkime kontroliuoti šį veiksmą rankomis, švelniai prispausdami pilvą, vėliau pratinkime raumenis dirbti be pagalbos.

Iškvėpdami gražinkime bambą stuburo link, kitaip tariant, paskandinkime ją į žemę ir truputi į viršų, suteikime svorio nugarai. Masažuokime ja, juosmens zona ir inkstus. Ištempkime stuburą.

Skaičiavimas kvėpuojant. Skaičiavimas mintyse kvėpavimo metu padeda mums susikoncentruoti ir atsipalaiduoti, taip pat sureguliuoti kvėpavimo ritmą, suderinti įkvėpimo ritmą, suderinti įkvėpimo trukmę su iškvėpimu. Įkvėpdami ir iškvėpdami suskaičiuojame iki penkių be pauzių ir nesulaikydami oro. Šį skaičiavimą galime ir pakeisti: pradėti skaičiuoti nuo trijų, palaipsniui didinti iki penkių arba daugiau, stengtis, kad kvėpavimas netaptų nepatogus arba nesukeltų įsitempimo. Išnaudokime kiekviena iškvėpimą, kad atsikratytume nereikalingu minčių, o įkvėpdami pasisemkime malonių pojūčių, net su šypsena veiduose, lyg tai butu malonus dušas.

Neturėtumėte jaudintis, jei iš pradžių nesugebėsime taisyklingai kvėpuoti. Nors jūsų technika nebus visiškai taisyklinga, turite būti kantrus – viskas ateis savo laiku.

Prieš pradedami, keletą kartu giliai įkvėpkime, kol atsipalaiduosime, rasime rysi su savimi, busime  pasiruošę atlikinėti pratimus.

Įkvėpdami galvokime, kad įkvepiame gryno oro, kuris užpildo visa mūsų kūną ir ji maitina, o iškvepiame jau panaudota, valome protą nuo pašalinių minčių.


Balsavimas

Žiūrėta: 11980   |   Balsų: 13   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345


Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !