Straipsniai, pratimai:
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Įtūpstai į priekį

Partneris SPORTO KLUBAS Egidijus Kučinskis

tel.: 8 601 44679
el. paštas: egidijus@grybo7.lt

Šis pratimas veinas iš papračiausių partimų, skirtų kojų raumenims. Atliekant daug pakartojimų padeda išlavinti raumenų ištvermę. Galime pratimuose panaudoti papildomus svorius (štangą, hantelius, girutę). Pratimas tinka visiems, tik reikia pasirinkti tinkamą pakartojimų skaičių ir teisingą atlikimo techniką.
Raumenys, apkraunami pratimo metu:   keturgalvis raumuo, dvigalvis raumuo, privedamųjų raumenų grupė, sėdmens ir blauzdų raumenys.


Pradinė padėtis: Stovėsena tvirta ir tiesi, kojos pečių plotyje. Rankos ant liemens.

Judesys: Ženkite ilgą žingsnį pirmyn, laikydami nugarą tiesiai ir natūraliai išlenktą. Leiskite užpakalinės kojos kelią statmenai žemyn. Apatiniame judesio taške liemuo turi būti tiesus, o koja, sulenta 90 laipsnių kampu. Kojos turi išlikti lygiagrečios viena kitai. Atsistojimo metu iš įtūpsto, remkitės priekinės kojos kulnu, o ne visa pėda.
 

Kvėpavimas: Kvėpuokite taip, kaip jums yra patogu, svarbu, kad kvėpavimas būtų tolygus, be užlaikymų. Vieniems yra patogiau leidžiantis įkvėpti, kitiems – iškvėpti. Todėl suraskite sau priimtiniausią variantą. Rekomanduojama įkvėpti būtent leidžiantis, kai krūtinės ląsta išsiplečia.

Ypatumai: Šis pratimas bus efektyvus tik tada, kai liemenį laikysite tiesiai. Kai kuriems  stinga lankstumo, todėl darydami įtūpstą iš pradžių jaučia stiprų šlaunies lenkiamųjų raumenų tempimą. Atliekant pratimą lėtai ir laipsniškai lankstumas didėja ir pratimą gallima atlikti teisingai.
Dažniausia klaida yra palinkimas į priekį, tai reiškia nepakankamą klubo sąnario lankstumą ir nugaros tiesiamųjų raumenų apatinės dalies jėgą.
Kai atsistojate iš įtūpsto, remkitės dirbančios kojos kulnu, o ne visa pėda. Taip pat stenkitės neatlikti atsispyrimo atramine koja, nes tai sumažins krūvį šlaunų keturgalvio raumeniui.

Balsavimas

Žiūrėta: 14302   |   Balsų: 18   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345

Komentarai

2013-01-11 o butina daryti toki gylu itupsta?
by Kotryna

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !